Як наркозалежність впливає на сучасне суспільство

Залежність від наркотиків та їх вплив на людину це дуже актуальна тема в наш час. Так захист від наркозалежності на даний момент тільки один – це реальні, обгрунтовані наукові знання, які засновані на даних сучасної медицини та біології, і які чітко доводять всю пагубність цієї отрути.

Сучасна наука займається вивченням питання «людина і наркотики», досліджуючи процеси, що відбуваються на рівні клітин, так як місце дії наркотику – нервова система людини, її нервові клітини, синапс.

Одним з головних властивостей наркотику є його сильний знеболюючий ефект. Тому саме наркотичні препарати і похідні від них так часто використовуються в медицині. Наприклад, наркотичні препарати застосовують, коли людина страждає від раку, від нестерпних болей, коли не припиняється кровотеча або ж коли потрібна стоматологічна допомога.

Механізм впливу наркотиків простий: молекули наркотику, потрапляючи в організм, з потоком крові миттєво розносяться по всьому тілу, досягаючи області синапсу, де зв’язуються з білками і блокують їх. Це такий специфічний зв’язок, що вчені назвали його опіатними рецепторами. В результаті чого імпульси болі через цей синапс не проводяться і людина не відчуває біль.

Відзначено ще одну негативну для нашого організму властивість наркотиків – це легкість, з якою вони проходять крізь клітинну мембрану в будь-яку клітину організму, а сама клітинна мембрана закрита для всякого проникнення ззовні. Клітини органів, що мають рясне кровопостачання, піддаються впливу наркотиків в першу чергу, так як наркотик розноситься з кров’ю. Тому, більше всього страждають у наркозалежних нервові клітини мозку.

Вплив наркотиків на тіло і розум людини просто жахливий. Наркотики – це сильнодіюча отрута. Вплив наркотиків на людину залежить безпосередньо від дози. Мала доза діє збудливо. Велика доза діє заспокійливо. Однак будь-яка кількість прийнятого наркотику діє як отрута в тілі і навіть може призвести до смерті.

Вплив наркотиків на людину можна з легкістю знайти у багатьох областях діяльності. Наркотики блокують як приємні, так і небажані відчуття. І, хоча вони можуть мати бажаний результат в тих випадках, коли просто необхідно вгамувати біль, треба пам’ятати, що цей результат короткостроковий, що вони знищують жвавість розуму, позбавляють різноманітних здібностей, затуманюють думки. Вплив наркотичних речовин на людину завжди відбувається по одному і тому ж сценарію, і у кожної людини є можливість вибору: стати живим мерцем з наркотиками або жити повноцінним життям зі всими емоціями, переживаннями, проблемами чи досягненнями.

Наркотики руйнують мозок і організм людини, і тому наркотичні препарати викликають величезний перелік захворювань. Іноді залежність від наркотиків виникає в результаті довгого і вимушеного лікування різними наркотичними препаратами, приписаними лікарем. Але в більшості випадків вживання наркотиків до медичних проблем не має ніякого відношення, і як правило перше вживання наркотику визване цікавістю, або установкою від друзів, або ж соціальним навіюванням. Трапляється, що підлітки вперше приймають наркотики просто з бажання наслідувати старших.

А ось причиною подальшого вживання цієї отрути є бажання знов і знов відчувати приємні відчуття. Ось це бажання і прагнення до приємних відчуттів, недоступних без наркотиків, і робить людину їх рабом. І для того, щоб зупинитися, щоб вчасно і точно оцінити ступінь залежності в кожному конкретному випадку, необхідно мати чітке уявлення про те, що буде далі. Більшість нарозалежних потребують лікування наркотичної залежності, так як вони вже не в змозі самостійно справитись з цією проблемою. Лише повноцінна реабілітація наркозалежних дозволяє позбавити людину бажання приймати наркотики.

Але зробити вибір – вживати наркотики чи ні – здатна тільки людина сам. Ніяка система заборон не в змозі подіяти, вона тут безсила.

Подібні компанії:

Ваш відгук буде першим

Додати відгук про компанію