Види опалення.

Коли Ви читаєте оголошення про нерухомість, то звертаєте увагу на всі дрібниці. Одним з найважливіших факторів при пошуку житла виступає вид опалення. Їх є кілька і ми розтлумачимо, що кожен з них собою представляє.

1. Центральне опалення (ЦО). Це коли одна котельня на кілька будинків. Всім однаково в сезон опалення пускають по трубах гарячу воду, а з закінченням сезону – відключають. Тариф рахується по лічильниках або ж за кількістю прописаних у квартирі (загальний лічильник на всіх). Збираються дані всіх, хто на загальних підставах і ділиться використане опалення на кількість осіб. Вважається найдорожчим.

2. Індивідуальне опалення (ІО). Це коли ставиться газовий або електричний котел, який нагріває воду в батареях в межах одної квартири (приватного будинку). Дуже зручно, оскільки можна самому регулювати потужність, вмикати тільки при потребі. Дуже економний і зручний варіант. Але в багатоповерхових будинках встановлювати забороняється.

3. Пічне опалення (ПО). Це у старих польських або австрійських будинках, а також у селах в приватних оселях. Опалюється пічкою (в якій газ), яка нагрівається і створює тепло у кімнаті. Без проблем його можна замінити на індивідуальне, без особливих дозволів, що більшість власників і робить. Саме пічне опалення не дуже зручне і деколи навіть небезпечне.

4. Конвекторне опалення (КО). Це коли в приміщенні встановлюється газовий або електричний конвектор. Абсолютно поганий варіант, оскільки ефективно нагріває тільки малу площу. Якщо у таку квартиру заселяються студенти, то це ще пів-біди, а от для сім’ї з маленькими дітьми – зовсім не підходить.

5. Будинкове опалення (БО). Переважно встановлюється в сучасних новобудовах. Це одна котельня на один житловий багатоповерховий будинок. Загальний показник ділиться на кількість квартир і виводиться середнє арифметичне. Потім оплачується. Кажуть, що досить зручно і більш-менш вигідно.

В деяких містах, де є дуже старі будинки (яким понад сто років), такі як Львів, Київ та інші, є маленькі квартирки (які виникли в результаті поділу квартир на комуналки при Радянському союзі), в яких взагалі нема опалення. То якраз туди здебільшого і ставлять конвектори, так як це єдиний можливий варіант, щоб не померти з холоду. Але наші люди вміють до всього пристосовуватись, тому не роблять з цього якоїсь особливої проблеми.

Ну от, тепер загальне уявлення Ви маєте. Будемо сподіватись, що ця інформація стане для Вас корисною при виборі житла. Тому бажаємо Вам успіхів. 

 

Подібні компанії:

Ваш відгук буде першим

Додати відгук про компанію