Святкові рецепти страв

У Японії дуже багато національних свят , коріння яких йдуть з глибокої давнини. Це і День Дівчаток ( Хінамацурі ), і Сецубун, і День моря …. Але японці також з великим задоволенням відзначають Різдво або, наприклад, день святого Валентина. Правда, традиції святкування можуть бути зовсім іншими, і, можливо, вони навіть здадуться дивними. Ось, як проходить 14 лютого о тій країні, в якій живете ви? Швидше за все, в цей день закохані пари дарують один одному подарунки, відправляються в ресторан або влаштовують романтичну вечерю при свічках. У Японії подарунки теж підносять, але з однією невеликою обмовкою – в день святого Валентина право бути обдарованими презентами належить виключно чоловікам. Так-так, від своїх улюблених дівчат вони отримують подарунки у вигляді … шоколаду!

Вже в перші дні січня, після того, як відгриміли всі новорічні торжества, святкові рецепти, асортимент в магазинах стрімко змінюється: на зміну гірляндам і полуничним тортам приходять шоколадки. Вибір їх не просто великий – він величезний! Саме до дня Валентина в Японію привозять шоколад буквально зі всього світу.

Так, мені пощастило побачити в одному магазині навіть до болю знайомий Roshen, який, правда, коштував у 3 рази дорожче, ніж в Україні. Так, на подарунок коханій людині японка доведеться неабияк витратитися, і ще невідомо, наскільки вигідно підносити шоколад або купувати щось на зразок косметики або набору для гоління.

Тим більше що обдаровувати шоколадом потрібно не тільки свого чоловіка, а й, наприклад, колег по роботі. Багато хто з вас відразу ж поцікавляться: якщо дівчина дарує співробітнику шоколад, що не витлумачить він це перекручено? Тут у японців все строго: існує два типи шоколадних подарунків. Перший – giri – choco . Це якраз той шоколад, який дарують колегам, начальникам, друзям. Він є символом люб’язності і не несе в собі ніякого романтичного сенсу. Виглядає такий шоколад дорого, солідно, але скромно – без сердечок або подібних прикрас.

Інша справа – шоколад hon – mei. Це справжні витвори мистецтва! Можна купити шоколад у вигляді планет сонячної системи, тварин, пістолетів, шахів, цукерки, розписані золотом, прикрашені намистинами… Правда, сьогодні багато японки воліють готувати шоколад самостійно. Зробити це зовсім неважко, оскільки в тих же магазинах, де продають солодкі подарунки, можна придбати набори, інгредієнти, спеціальні книги з рецептами та порадами щодо того, як приготувати і прикрасити шоколад. І нехай він вийде неідеальним – все одно, японці вважають, що шоколад, зроблений своїми руками, є кращим виразом почуттів з боку дівчини. Цікаві рецепти приготування можете знайти на сайті http://povarnya.com/

«Бідні японки, – подумаєте ви. – Вони змушені бігати по магазинах або годинами возитися з шоколадними формочками, а потім, в день закоханих, отримувати виключно слова подяки і більше нічого». Насправді японки, навпаки, залишаються в більш виграшному становищі. Рівно через 1 місяць, 14 березня, відзначають Білий День – день, коли дівчата, які подарували шоколад коханим, колегам, друзям, отримують відповідні подарунки. І найцікавіше: у Японії все сильніше зміцнюється думка про те, що у відповідь сюрприз повинен коштувати, як мінімум, в 2 рази дорожче, ніж подарунок, піднесений на 14 лютого. А дарують найчастіше шоколад, але останнім часом також підносять квіти, косметику – загалом, самі стандартні «жіночі» презенти.

Ось така вона, країна, традиції якої можуть спочатку ввести в замішання. Але особисто мені подобається звичай дарувати шоколад – ні болісних пошуків, біганини по магазинах, роздумів на тему: «А чи сподобається йому те-то і те-то?». Розумно і, разом з тим, оригінально, чи не так?

Подібні компанії:

Ваш відгук буде першим

Додати відгук про компанію